Bezpieczna Przystań
 
Strona główna    O Fundacji    Adopcje    Koty miejskie   Porady    Kontakt   
  Dla niezdecydowanych
Dorosły czy kociak?
Niebezpieczne rośliny
Zabezpieczenie okien i balkonów
Przygotowanie domu na przyjęcie kota
Przewożenie zwierząt w samochodzie
Kastracja kotów
Żywienie kota
Zapewnij swojemu kotu rozrywkę
Karmienie kociąt
Co zrobić, żeby nie zgubić kota?
Jak odnaleźć zagubionego kota?

Zapewnij swojemu kotu rozrywkę

Posiadanie zwierzęcia domowego ma bardzo pozytywny wpływ na człowieka, zarówno dorosłego jak i na dziecko. Koty w porównaniu do psów są mniej wymagające jeśli chodzi o pielęgnację, choćby z braku konieczności wyprowadzania ich na zewnątrz w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych. Jednak jak każde zwierzę mają swoje potrzeby, których nie powinno się lekceważyć, jeśli chce się mieć szczęśliwe i zdrowe zwierzę.

Mimo powszechnej opinii, koty wcale nie śpią całymi dniami, lecz potrzebują także dużo ruchu i rozrywki. Samotne zwierzę zamknięte w domu często się nudzi i wyszukuje sobie różne zajęcia oraz różne obiekty do zabawy. Kończy się to często zniszczonymi meblami, poprzewracanymi bibelotami i innymi szkodami ku rozpaczy właścicieli mruczków. Brak zabawy i uwagi ze strony właścicieli może skutkować apatią i brakiem apetytu u kota, a w dalszej konsekwencji do poważniejszych schorzeń. Dlatego bardzo ważne jest, aby poświęcać dużo uwagi kotu, bawić się z nim i dostarczać jak najczęściej urozmaiconych przedmiotów do zabawy, które zajmą zwierze na dłuższy czas i odciągną je od rzeczy wartościowych dla człowieka.

Oczywiście w sklepach zoologicznych można znaleźć wiele gotowych zabawek, nawet interaktywnych, których zakup może rozwiązać problem znudzonego futrzaka. Należy jednak pamiętać, że każda taka zabawka bardzo szybko nuży kota, dlatego wydawanie pieniędzy na coraz to nowe rzeczy po prostu mija się z celem. Najprościej jest robić własnoręcznie proste zabawki z dostępnych w domu materiałów. Dobrym przykładem będą tutaj rozmaite kulki zrobione np. z folii aluminiowej, papieru czy uszyte z materiału i wypełnione bezpiecznym dla zwierzęcia środkiem. Koty uwielbiają szeleszczące rzeczy, które mogą przenosić w pyszczku, dlatego przygotowując zabawkę dla kota trzeba mieć na uwadze jego upodobania, ale także jego bezpieczeństwo. Wszelkie piłeczki plastikowe, gumowe czy pingpongowe, które można toczyć po podłodze to także prosty sposób na kocią nudę. Kulki zastąpić można także kasztankiem, plastikową nakrętką od butelki czy małym pojemniczkiem. Koty chętnie chowają się do różnych kryjówek, stąd ich ulubioną zabawką może stać się zwykłe pudełko lub materiałowa siatka w których ukryte są kocie smakołyki.

Warto także obserwować koty, które same podpowiadają właścicielowi co najbardziej ich bawi. Niektóre zwierzaki z upodobaniem wdrapują się po zasłonkach i firankach, wtedy warto zaopatrzyć się w specjalny koci stojak lub samemu takowy skonstruować np. z desek i drabinek. Wiele pomysłów na własnoręcznie wykonane zabawki można znaleźć w Internecie. Warto korzystać z rad innych właścicieli kotów i jak najczęściej uszczęśliwiać kota nową formą zabawy, tak by mruczek w jak najmniejszym stopniu odczuwał zamknięcie w mieszkaniu.

facebook

koty sterylizacja, koty kastracja, sterylizacja koty domowe, sterylizacja kotki, sterylizacja kotki wiek, żywienie kota po sterylizacji, kastracja kota kiedy, kastracja kota wiek, kastracja koty domowe, kastracja koty, kastracja kota cena warszawa, kastracja kota cena, sterylizacja kotki cena, sterylizacja kotki warszawa, sterylizacja kotki cennik, ile kosztuje sterylka, ile kosztuje sterylizacja kotki, ile kosztuje kastracja kota, psy sterylizacja, psy kastracja, sterylizacja psy domowe, sterylizacja suki, sterylizacja suki wiek, żywienie psa po sterylizacji, kastracja psa kiedy, kastracja psa wiek, kastracja psy domowe, kastracja psy, kastracja psa cena warszawa, kastracja psa cena, sterylizacja suki cena, sterylizacja suki warszawa, sterylizacja suki cennik, ile kosztuje sterylka, ile kosztuje sterylizacja suki, ile kosztuje kastracja psa,

Fundacja Ochrony Zwierząt "Bezpieczna Przystań", 01-962 Warszawa, ul. Przytyk 9/20
tel. (22) 835 64 38 | e-mail: annawydra@bezpiecznaprzystan.org.pl
KRS:0000267427 | Bank 15 1020 1026 0000 1602 0114 5549
IBAN: PL15 1020 1026 0000 1602 0114 5549 | SWIFT/BIC: BPKOPLPW